Strona główna
  prawo ziemskie

Walka o dzidzie

Temat: Pytanie do sceptyków i zdeklarowanych ateistów
...też mają szerokie horyzonty a psy zero ograniczeń bo uprawiają kazirodztwo i kanibalizm .. czy strefa tabu oznacza jednoczesne ograniczenie umysłowe ?? przecież bywam w synagogach, meczetach ?? czy fakt, że jestem katolikiem powoduje, że czytam mniej ?? nie sądzę .. widać już, że inaczej definiujemy wolność .. dla mnie wolność oznacza robienie wszystkiego w ramach pewnych granic i tychże granic znajomość nade mną oprócz prawa ziemskiego jest Ktoś, kto jeszcze mnie pilnuje, żebym nie zrobił kurestw, których
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,24395,102560145,102560145,Pytanie_do_sceptykow_i_zdeklarowanych_ateistow.htmlTemat: Ziobro "podda analizie" sprawę zbycia świadectw...
Przyznam, ze tez bym sie zdziwil, gdyby cos sie wyjasnilo. Wiadomo, ze Ojciec Dyrektor to autorytet moralny, ktorego prawa ziemskie dotykac nie moga, a Radio Maryja to radiostacja rzadowa. Innymi slowy to jest tak, jakby wymagac, zeby Ziobro przeciw samemu sobie mial dochodzenie robic.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,902,40070767,40070767,Ziobro_podda_analizie_sprawe_zbycia_swiadectw_.html


Temat: Wilda - ważne pytanie historyczne
...i liczbami to nie do końca tak. Duża liczba belek przydawała się, gdy wieszano kilka osób naraz - a tak było często - grupa zbójców, kilku złoczyńców połączonych przypadkowo, ale jeśli chodzi o liczby bezwględne - to aż tak dużo wcale nie było, np. ktoś policzył, ze w Lublinie przez cały XVII wiek wykonano chyba niewiele ponad 200 takich wyroków. Cały czas trzeba pamiętac, ze mówimy tu o niemieckim prawie miejskim - polskie prawo ziemskie, które obowiązywało szlachtę - było duuużo łagodniejsze - np. zabraniało tortur wobec szlachty. Duża liczba belek przydawała się też, gdy ktoś był ukarany również na pozostawienie po powieszeniu na szubienicy (bo nie zawsze tak było - musiało to być dokładnie ujęte w wyroku). Pozostawienie i niepogrzebanie było dodatkową karą - a tacy nieszczęśnicy wisieli zazwyczaj do momentu zgnicia wiązadeł...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,67,32696621,32696621,Wilda_wazne_pytanie_historyczne.html


Temat: Po co Kościołowi awans Głódzia?
...ma dla eminencji takie same znaczenie, jak rolka papieru toaletowego. Monika Olejnik zaś jest dla niego marnym pyłkiem, który zasługuje jedynie na strzepnięcie lekceważącym gestem z rękawa szaty jego eminencji. Daje tez eminencja do zrozumienia „pro publico bono” , iż progi w „jego” bastionie, w którym się okopał, są zbyt wysokie na byle jakie nogi. I że jest chroniony prawem pochodzącym z Wysokości, prawo ziemskie jest dla niego warte jedynie funta kłaków. Natomiast jakakolwiek inwigilacja bastionu oraz tego, co się dzieje za jego murami, jest – mówiąc najdelikatniej – nieuzasadnionym przerostem ciekawości, pozbawionym jakichkolwiek podstaw. Owieczki mają słuchać i dawać. Nie pytać o nic, niczego nie dochodzić. Bo, ponad wszystko, taka postawa, zaprawiona pyszałkowatą butą, nie zapędzi owieczek do...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,902,78117198,78117198,Po_co_Kosciolowi_awans_Glodzia_.html


Temat: O zamieszaniu wokół marszu homoseksualistów w K...
...do kamienia i zrzucano do wody; jeśli ktoś nie wył z bólu albo nie szedł na dno, uznawano go za wcielenie szatana i skazywano na spalenie na stosie, albo dożywotnie więzienie czy banicję; jeśli ulegał siłom natury, był ocalony ). Myślę, że autorka artykułu powinna zapamiętać jedno: najważniejsze są prawa Boże. Bóg powiedział o parze ludzi wymieniając kobietę i mężczyznę, a nie te same płci. Jeśli ktoś stanowi prawo ziemskie, to w pierwszej kolejności musi być ono zgodne z prawem Bożym. ( do redakcji GW: zarówno Gazeta, jak i Agora wywodzą się ze środowisk postsolidarnościowych, antykomunistycznych; jak pan Michnik może pozwolić na publikacje czegoś takiego? I wcale nie jest fanem ks. Rydzyka, tylko realistą, ale wierzącym ). Pozdrawiam, Student historii z UW.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,521,12435309,12435309,O_zamieszaniu_wokol_marszu_homoseksualistow_w_K_.html


Temat: Kocham Mikołaja Kopernika, chcę być jego żoną
...katolickim, jeżeli dojdą do > wniosku, że Twój ślub z nieżyjacym już Mikołajem Kopernikiem, będzie > im do czegoś przydatny, to masz szanse. hmm no Kopernik świętym nie został, więc szanse marne. Na prawdę nie ma organizacji, instytucji która by usankcjonowała mój wybór i decyzję? To czemu kościół może to zrobić a urząd stanu cywilnego nie? I jeszcze jedno pytanie: czy autorka tego artykułu w świetle prawa ziemskiego pozostaje panną? czy mężatką?
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,29,78106563,78106563,Kocham_Mikolaja_Kopernika_chce_byc_jego_zona.html


Temat: Sejm: Wpłynął prezydencki projekt noweli do ust...
...służbom PRL, a obecnie donoszą służbom wirtualnej IV RP - zgodnie z nową poprawką prezydenta Lecha Kaczyńskiego - boski bliźniak, premier Jarosław Kaczyński odpuszczać będzie wszystkie grzechy nawet wspaniałomyślniej niż Bóg na sądzie ostatecznym, czyli bez odbycia czyścowej pokuty (lustracji,deubekizacji). Oto jak wygląda prawo i sprawiedliwość w wykonaniu Kaczyńskich. Oni zawłaszczają dla siebie nie tylko prawa ziemskie ale i boskie.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,902,60310851,60310851,Sejm_Wplynal_prezydencki_projekt_noweli_do_ust_.html


Temat: Piszę książkę o wydarzeniach w Manifeście i Wujku!
...porządek w całym Królestwie przez jednakowe i sprawiedliwe prawa...."[2]. Król Kazimierz zwołał przeto wielki zjazd (sejm walny) do Wiślicy. Stawili się na nim biskupi, wojewodowie, kasztelanowie oraz urzędnicy i dostojnicy dzielnicy krakowskiej i wielkopolskiej. Na zjeździe tym, którego obradom przewodził sam król, z udziałem uczonych znawców prawa kanonicznego i rzymskiego, przygotowano i ogłoszono nowe polskie prawo ziemskie, jako prawo trwałe i niezmienne. Jednocześnie osobną ustawą nakazał stosowanie nowego prawa we wszystkich sądach Królestwa, dozwalając każdemu na odwoływanie się do nowego prawa pisanego. "Ogłoszono zaś te prawa i ustawy - pisze dziejopis w zakończeniu rozdziału - w tym samym czasie i roku a wszyscy mieszkańcy Królestwa Polskiego przyjęli je z wielkim szacunkiem, uznaniem i posłuszeństwem"
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,59,81026963,81026963,Pisze_ksiazke_o_wydarzeniach_w_Manifescie_i_Wujku_.html


Temat: W lubańskim kościele na Nowaka zbierano na tacę
...o wbijaniu miecza dekalog jakoś milczy ? Jeśli ważniejsze niż przykazanie miłości jest dla Ciebie starotestamentowe "oko za oko" to Twoja sprawa. Chrześcijaństwo oparte jest na śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa w imię miłości do człowieka, zaznaczyć należy - k a ż d e g o. A winy każdego są sprawą pomiędzy nim a Bogiem. Nie ma prawa pan Nowak odsądzać innych ludzi od czci i wiary, bo od tego są sądy, jeśli dotyczy to prawa ziemskiego albo konfesjonał - jeśli dotyczy to praw boskich. GW niepotrzebnie robi mu reklamę, bo wielu jest chętnych do miecza. Historia to potwierdza.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,902,77796199,77796199,W_lubanskim_kosciele_na_Nowaka_zbierano_na_tace.html


Temat: Kocham Mikołaja Kopernika, chcę być jego żoną
piwi77 napisał: > lilith.b napisała: > > > I jeszcze jedno pytanie: czy autorka tego artykułu w świetle > > prawa ziemskiego pozostaje panną? czy mężatką? > > To obojętne, ale ciekawe, czy PIT składa za siebie czy jak w > małżeństwie, jeżeli jak w małżeństwie to nieźle na tym wychodzi > (Jezus legalnych dochodów chyba nie ma). Boszsz chodziło mi o bohaterkę reporatażu a nie autorkę ... I właśnie zastanawia mnie status prawny tejże po jej za mąż pójściu, też ze względów podatkowych.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,29,78106563,78106563,Kocham_Mikolaja_Kopernika_chce_byc_jego_zona.html


Temat: Tybetański Nowy Rok: Nie mamy czego świętować
...się udzielne księstwa. Tybetański feudalizm nie pasował już do XXI > wieku. Hmmm to ciekawe.. a reżim komunistyczny pasuje do XXI w? Obozy koncentracyjne, obozy reedukacje poprzez pracę, tortury, brak możliwości praktykowania religii? Wielu Tybetańczyków, włącznie z Dalajlamą przyznaje, że dawny Tybet miał swoje wady i niedociągnięcia, (choć i tak mlody Dalajlama wprowadził wiele reform dotyczących praw ziemskich, zniósł karę śmierci- wyprzedzając tym swoją epokę- i wiele innych, ale zajęcie Tybetu przez Chińczyków uniemożliwiło ich kontynuację). Jeśli Twoim zdaniem rzeczy mają się lepiej pod chińską okupacją.. to zaczynam wątpić w Twój zdrowy rozsądek. Dzisiejszy rząd na emigracji jest demokratyczny, a Chiny i Tybet sa rządzone przez dyktaturę.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,902,91880253,91880253,Tybetanski_Nowy_Rok_Nie_mamy_czego_swietowac.html


Temat: There is a difference of opinion Kto tworzy prawo?
Również tak to widzę.. > Rights are natural, inalienable, God-given and self-evident. Przy najszczerszych chęciach zrozumienia intencji ateistów, w pełni świadomy, jedynym moim autorytetem może być Bóg i jego przykazania. Cała reszta podlega dowolnej interpretacji, relatywizacji i przyzwoleniu na łamanie fundamentalnych zasad. Prawo ziemskie ustanawiane przez ludzi nie znajduje u mnie wiele respektu.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,13,92450126,92450126,There_is_a_difference_of_opinion_Kto_tworzy_prawo_.html


Temat: Opętani siecią szatana
> Wolność to możliwość wyboru.Jesteś wolny więc wybierasz > np.satanizm. No właśnie. Albo np. ateizm i nie musisz przestrzegać durnowatych zasad religijnych. > Każde prawo ziemskie opiera się na tych samych zasadach co > dekalog(świadomie lub nie) Bzdura kwadratowa. :/ W niekturych kulturach dozwolona jest np. aborcja, w innych nie. Podobnie z prawem do zemsty, traktowaniem zwierząt. Nawet w samym katolicyźmie na przestrzeni wieków normy się zmieniały (Dekalog zresztą też się o jeden wpis skrócił). > Skoro zasady > współzycia między ludźmi ustanawiane przez Boga i ludzi są...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,644,67955046,67955046,Opetani_siecia_szatana.html


Temat: Polscy niezatapialni
republika.republika napisała: > > słuchacze wymierają, a ci co jeszcze są nie mają już tak wielkiej chęci do > sponsorowania pomysłów Rydzyka Memento mori każdego dotyczy. Ale chodzi o prawo ziemskie nie boskie :)
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,28,80406648,80406648,Polscy_niezatapialni.html


Temat: Czy Andrzej Lepper jest Bogiem ?
Czy Andrzej Lepper jest Bogiem ? I przepisy prawa ziemskiego go nie obowiązują? Piszę to w kontekscie jego nominacji na wicepremiera i dopuszczenia go do dokmentów opatrzonych klauzulami nijawności. Prawo w tym zakresie jest jasno sprecyzowane - Ustawa o ochronie informacji niejawnych nie dopuszcza przyznanie certyfikatu bezpieczenstwa osobom karanym. Nie rozumiem prób łamania prawa przez premiera partii majacej w nazwie "prawo" i majacej w programie odnowę...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,674,40485102,40485102,Czy_Andrzej_Lepper_jest_Bogiem_.html


Temat: O. Rydzyk: Zobaczcie, jak jednoczymy Polaków
prawa ziemskie nie sa dla ojca dyrektora geotermy i stocznia
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,902,82730471,82730471,O_Rydzyk_Zobaczcie_jak_jednoczymy_Polakow.html


Temat: Panta rei - czasoprzestrzen też
...fanatyk. | Edward Robak* z Nowej Huty | ~°<~ | Brat, czy ja Ci może wyrządziłem jakąś krzywdę ? :o( No przecież pisałeś Pan, że zamiast podać gwałciciela do sądu należy nastawić drugi policzek i poprosić o jeszcze, bo w ten sposób pozostawiając przestępcę bezkarnym - neutralizuje się ZŁO. Nie tak Pan pisałeś??? Edward Robak* z Nowej Huty ~°<~ Powtarzam, Jeszu nie przyszedł znosić ziemskiego prawa, a prawo niebieskie nie jest prawem ziemskim.
Źródło: topranking.pl/1823/panta,rei,czasoprzestrzen,tez.php


Temat: czy wierzysz w Boga? kim dla Ciebie jest?
A jesli mamy prawo wedlug ktorego za kradziez mamy obciecie reki? (patrz: Hammurabi) To czy wypelniania prawa ziemskiego nie jest bestialstwiem? Ergo - bestialstwo nie jest grzechem??? A eksmisja na bruk? (zaznaczam - nie do tanszego mieszkania, nie do noclegowni, ale na bruk) tez nie jest grzechem, skoro prawo tak stanowi? A czy branie narkotykow, czy tez handlowanie nimi jest grzechem? Bo sa kraje, gdzie jest to dozwolone, czyli zgodne z prawem...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,210,512283,512283,czy_wierzysz_w_Boga_kim_dla_Ciebie_jest_.html


Temat: niewierzący, a moze dajcie coś od siebie
> czyli Ty jesteś wolny od wiary w cokoliwek(juz o Bogu nie wspominam)? > Wierze w prawa ziemskie,interesuje mnie co tu i teraz,co naukowe,doswiadczalne,namacalne,obliczeniowe,statyczne,prawne,czyli realizm poparty umyslem a nie cudami i zwidami,belkotem ambonowym.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,721,86119991,86119991,niewierzacy_a_moze_dajcie_cos_od_siebie.html


Temat: Kare smierci...
...mógłbym być uwikłany w morderstwo jest praktycznie żadna - zapewne mniejsza od prawdopodobieństwa trafienia w totka 3. Nie znajduję przeciwwskazań w religii, albowiem w biblii Starego Testamentu jes wyraźnie napisane "...mordercę weźmiesz choćby od mojego ołtarza i zabijesz", a w Nowym Testamencie słowa Chrystusa brzmią "...oddajcie co cesarskie cesarzowi, a co boskie bogu", czyli nakazują przestrzeganie również prawa ziemskiego, że wszystkimi tego konsekwencjami, a także " kto mieczem wojuje, od miecza ginie". 4. Co prawda kara nie powinna być odwetem, ale nasza natura jest już tak skonstruowana, że poczucie sprawiedliwości absolutnej większości ludzi obejmuje zasadę "życie za życie" ( tu znowu "oko za oko" ze Starego Testamentu") stosownie do zasady odpowiedniości, że kara musi być adekwatna do wagi czynu....
Źródło: topranking.pl/1751/kare,smierci.php


Temat: Doda skróciła o kilkanaście sekund nowy rok
...wspomina o Pradze i Krakowie (jako mieście ludnym, obfitującym w domy i ogrody), natomiast słówka nie poświęca Wrocławiowi (czyżby nie był tego wart?). A co do praw miejskich, to błagam o nie kompromitowanie się. W roku 1000 żadne miasto w Europie nie miało praw miejskich, ale czy mający kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Rzym nie był miastem? Owszem był, ale prawo miejskie było jedynie aktem prawnym, wyjmującym mieszczan spod prawa ziemskiego. Do tego nadawanie praw miejskich zaczęło się dopiero z początkiem XIII wieku, więc Twój zarzut (aktualny zresztą również w przypadku Wrocławia) świadczy tylko o Twojej niewiedzy w tym zakresie. Pozdrawiam ze stolicy Polski od 1038 do 1791 roku (a właściwie to do 1952 roku).
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,72,73857241,73857241,Doda_skrocila_o_kilkanascie_sekund_nowy_rok.html Linki
 : Walka o dzidzie
 : Prawo wykonywania zawodu pielęgniarki
 : prawo,pracy,dla,kobiet,w,ciazy
 : prawo własności przez zasiedzenie
 : praktyczny egzamin na prawo jazdy
 : prywatne Prawo międzynarodowe-ustawa
 : prawo zależne autorskie
 : Prawo własności rzeczy
 : Prawo zmówień publicznych
 : prywatne prawo międzynarodowe
 : prawo budowlane odległości strona 1602
w dolinie elah
kpp brzeg
cmentarz manii w łodzi jak dojechać z teofilowa
simlock z siemensa s55
 . : : .
Copyright (c) 2008 Walka o dzidzie | Designed by Elegant WPT